Atomer.sk – jednoduchý a nenákladný spôsob vytvorenia eshopu

ako vytvoriť eshop

Jedným z mnohých druhov podnikania je predaj tvoaru cez elektronický obchod – e-shop. Tento druh podikania je populárny hlavne v posledných rokoch. Využívajú ho tak zbehlí podnikatelia, ktorí pochopili, že kamenná prevádzka nie je všetko, ako aj začínajúci, napr. mamičky na materskej, ktoré majú priestor na vlastnú realizáciu v priebehu dňa popri bábätku. Dnes si predstavíme službu Atomer.sk, jednoduchý a lacný spôsob, ako si vytvoriť vlastný e-shop.

Možnosť vyskúsať si e-shop zdarama

Ak ste e-shop nikdy nemali, určite vám pomôže vyskúšanie si jeho vytvorenia a spravovania na 30 dní zdarma. Túto možnosť odporúčam všetkým, nič za ňu nedáte. Naučíte sa systém Atomer.sk používať a vlastne sa aj rozhodnete, či si jeho služby zaplatiť alebo nie.

Ak si chcete pozrieť, aké eshopy si viete pomocou Atomeru vytvoriť, pozrite si referencie.

Administrácia a možnosti

Ukážka administrácie Atomer.sk
Ukážka administrácie Atomer.sk

Administrácia je prehľadne rozdelená na niekoľko sekcií. To vám pomôže zorientovať sa a nájsť všetko, čo potrebujete. Je dôležité vedieť, že Atomer je akoby skladačka, skladá sa z modulov, ktoré autori nazvali atómy. Pomocou nich si môžete vyskladať e-shop, aký potrebujete. Niektoré atómy sú spoplatnené, no sumy nie sú nijak závratné a v konečnom dôsledku vás jednoduchý eshop výjde len niekoľko desiatok € ročne. Ak by vám teda vaše podnikanie nedajbože stroskotalo, neprídete o žiadne veľké investície (v porovnaní s tým, ak by ste si nechali e-shop naprogramovať na mieru).

Najpodstatnejšou časťou administrácie sú sekcie Moduly, E-shop a Nastavenia. V týchto sekciách nájdete naozaj všetko, čo budete potrebovať pre svoj e-shop. Od napĺňania tovarom, kategóriami a výrobcami (s možnosťou ďalšieho kategorizovania), cez kompletnú správu a starostlivosť o zákazníkov (zľavy, vernostný program), až po podrobné nastavenie platieb a platobných systémov a samozrejme nastavenie vzhľadu samotného e-shopu. Do toho spadajú bonusy ako užívateľsky prívetivé rozosielanie emailových správ vašim zákazníkom, možnosti vytvoriť si vlastné jazykové verzie a samostatný fakturačný systém. Nepotrebujete separátne spravovať účtovníctvo, ale ak už využívate niektorý z populárnych účtovných programov, je tu možnsť exportovať do neho objednávky.

Úpravy dizajnu

Široké možnosti nastavenia vzhľadu e-shopu
Široké možnosti nastavenia vzhľadu e-shopu

Značnú slobodu máte pri úpravách dizajnu. Na výber je niekoľko motívov, ktoré dokážu dizajnovo reflektovať ponuku predávaného tovaru. Nastaviť si môžete obrázky pozadia, hlavičky, ikony kategórií a vodotlače. Obsah eshopu si viete doslova upratať potiahnutím myši.

Jednoduchá obsluha

Veľkou výhodou služby Atomer.sk je, že ju dokáže obsluhovať aj laik. Bude trvať maximálne niekoľko minút, tým nájdete aj tie “zahrabanejšie” nastavenia. Ak sa vám nebude dariť “skrotiť” niektoré časti vášho eshopu, je tu telefonická a mailová podpora, ktorá vám v tomto vyhovie.

Odporúčanie

Ak si chcete vyskúsať založiť a viesť svoj vlastný elektronický obchod, Atomer.sk vám bude dobrou pomôckou. Jeho prevádzka je jednoduchá a nestojí veľa.