Chcete investovať? Neviete však, kde začať?

investovat

Zarobené peniaze je možné minúť alebo si ich odložiť do budúcnosti. Nechať však peniaze len tak ležať v banke nedáva veľký zmysel. Na bežnom účte sú finančné prostriedky úročené tak nízko, že to zväčša nedokáže pokryť ani infláciu. V jednoduchom jazyku – peniaze strácajú hodnotu.

Takmer každý dnes už vie, že cestou k uchovávaniu hodnoty peňazí, či prípadne k ich zhodnocovaniu, je investovanie. Toto slovo nie je žiadnou novinkou v našom slovníku. Veľa ľudí však má stále iba veľmi hmlistú predstavu o tom, čo moderné investovanie ponúka. Bežný človek sa vo svete peňazí orientuje len veľmi ťažko. Ono to zaberá veľa času a väčšina ľudí takýmto luxusom jednoducho neoplýva.

Našťastie je tu Fincentrum a.s. – finančno-poradenská spoločnosť, ktorá sa pomáha svojim klientom robiť tie správne investičné rozhodnutia.

S Fincentrom máte široké možnosti investovania

Základné možnosti investovania ponúkajú aj bežné banky. Svoje peniaze tak môžete vložiť do rôznych podielových fondoch. Takýmto spôsobom môžete využívať cenové pohyby dlhopisov, mien či akcií. Pri podielových fondoch neinvestujete do konkrétnych akcií, či dlhopisov. Ide o množstvo akcií či dlhopisov, z ktorých banky vytvárajú balíčky. Vďaka týmto balíčkom je vaše riziko spojené s kúpou investičného nástroja oveľa nižšie.

Nižšie riziko však znamená aj nižšie výnosy. Toto môže byť prijateľné pre opatrných ľudí, niektorí z nás však majú vyššie ambície. Chcete investovať odvážnejšie?

V takomto prípade vám podá pomocnú ruku práve Fincentrum. Fincentrum vám ponúka širokú sieť finančných konzultantov, ktorí vám pomôžu s výberom tej správnej investície. Finanční konzultanti sa vždy môžu oprieť o výskum a hlboké znalosti trhu, ktoré spracúva tím analytikov Fincentra.

V poslednom čase sú mimoriadne obľúbené investície do komodít. Určite ste už počuli o ľuďoch, ktorí rozprávkovo zbohatli na investovaní do zlata či striebra.  Takéto možnosti naozaj existujú. Je však potrebné byť mimoriadne opatrní. O správne informácie sa však postará Fincentrum a. s.