Letáky – v akom podnikaní sa hodia?

Letáky - v akom podnikaní sa hodia?

Letáky sú nenahraditeľným pomocníkom v rozvíjaní akéhokoľvek podnikania. Vstupné náklady na ich výrobu sú nízke v porovnaní s tým, aký výsledok vedia priniesť. Práve preto sa aj v súčasnosti, keď sa veľa aktivít prenieslo do online sveta, ešte stále letáky tešia veľkej obľube.

Cena za reklamu formou letákov je v porovnaní s nákladmi na iné formy reklamy, napríklad v rádiu, televízii alebo v tlači zanedbateľná. Viete, kde všade sa dajú využiť? Možno aj vás inšpiruje tento článok.

Podnikáte lokálne? Predstavte svoje služby či produkty širokému spektru potenciálnych zákazníkov

V dnešnej dobe, keď celý svet bojuje s pandémiou, mnohí miestni podnikatelia potrebujú rozšíriť povedomie o svojej značke, aby si zabezpečili dostatočný odbyt a mohli bez problémov fungovať ďalej.

Vďaka letákom môžete bez námahy osloviť veľké publikum vo vybranom regióne a distribuovať ich do schránok domácností a získať tak aj nových zákazníkov a samozrejme sa pripomenúť aj tým, ktorí vás už poznajú. Návratnosť investície do letákov je vysoká, ak ich pripravíte správne a dáte si záležať na pútavom prevedení s užitočnými informáciami.

Ak je váš obchod momentálne z dôvodu vládnych opatrení zatvorený, letáky vám pomôžu informovať zákazníkov napríklad o zriadení výdajného okienka, spustení internetového obchodu, vernostných programoch, zaradení nových výrobkov do sortimentu.

Reštaurácie môžu prostredníctvom letákov prezentovať ponuku na rozvoz, denné menu, akciách pri objednaní viacerých jedál a podobné využitie nájdu reklamné letáky aj u cukrární, pekární, miestnych potravín a obchodov so zdravou výživou, drogérie a ďalšie prevádzky.

E-shopy, zvýšte si obrat aj pomocou letákov

Aj internetové obchody môžu letákmi posilniť predaj produktov. Skúste ku každej objednávke pribaliť letáčik s kupónom či kódom na zľavu pri ďalšom nákupe. Môžete sa tiež rozhodnúť pre pripravenie špeciálnej limitovanej ponuky ako poďakovanie za nákup u vás.

Leták predstavuje ideálny priestor na jej bližšie predstavenie. Oproti reklamným e-mailom má tú výhodu, že je hmatateľný a pribalený k objednávke sa nestratí v spŕške spamu, ktorý máme všetci v mailových schránkach.

Zanechajte pekne vytvoreným letákom u zákazníkov dobrý dojem. Takýmto spôsobom si veľmi ľahko spočítate, koľko nových objednávok vám letáky priniesli a jednoducho a prehľadne si dokážete vyhodnotiť reklamnú kampaň.

Kde si nechať vytlačiť letáky, ktoré zaručene ohúria?

Aby investícia do letákov nebola zbytočná, treba ich pripraviť s rozmyslom. Dajte si záležať na profesionálne vyzerajúcej grafickej úprave, stručných a zrozumiteľných bezchybných textov so všetkými kontaktnými údajmi a pôsobivých fotografiách.

Chcete perfektný výsledok? Letáky si nechajte vytlačiť na kvalitný papier, aby odrážali vašu profesionalitu. V justprint.sk si môžete vybrať z viacerých bežne používaných, ale aj netradičných formátov letákov, rôznych druhov papiera a zušľachtenia fóliou či lakom.

Na bezchybnú kvalitu tlače sa môžete spoľahnúť.