Nový balíček technológie ošetrenia osiva na posilnenie plodín

osiva

Technológie LumiGEN™ spoločnosti Corteva Agriscience™ na zvýšenie ziskovosti pestovateľov

Ženeva, Švajčiarsko, 20. august 2019 – Nový rad produktov na morenie osiva pomôže farmárom prispôsobiť sa meniacemu sa prostrediu v poľnohospodárstve, keďže musia neustále čeliť rôznym výzvam ako sú klimatické zmeny a výskyt rôznych škodcov.

Technológie LumiGEN, vyvinuté spoločnosťou Corteva Agriscience pre jej vlastné značky osív Pioneer® a Brevant, sú prémiovým balíčkom technológie morenia osiva (Seed Applied Technology – SAT), ktorý poskytuje integrovaný holistický prístup na pomoc farmárom, aby mohli zo svojich plodín vyťažiť čo najviac.

Produkty zahŕňajú morenie osiva fungicídmi Lumisena a Lumiflex a morenie osiva insekticídmi Lumiposa®[1].

Inovatívna precízna technológia má niekoľko verzií, ktoré chránia vysokovýkonné produkty pred hmyzom a hubami, a taktiež účinkujú ako odpudzovače vtákov. Pomáhajú semenám prekonať abiotický stres, ako sú zmeny počasia a sucho.

Technológie LumiGEN sú dostupné pre repku olejnú, kukuricu a slnečnicu, pričom znižujú výrobné riziká a zabezpečujú zdravý vývin rastlín už od začiatku, zvyšujú prepojenie medzi pôdou a rastlinou vďaka rozvinutému koreňovému systému.

Keďže technológia SAT ošetruje osivá priamo, a nie aplikáciou do poľa, pomáha znížiť environmentálny dopad poľnohospodárstva a zároveň zohľadňuje očakávania spotrebiteľov.

„Corteva Agriscience sa zaväzuje farmárom poskytnúť nástroje riešení na rôzne problémy. Tento zlatý štandard morenia osiva pomôže európskym farmárom prekonať výrobné riziká medzi sejbou a skoršími fázami rastu. Technológie LumiGEN poskytujú plodinám potrebnú ochranu pri sejbe, aby pomohli pestovateľom dosiahnuť bohatú úrodu,” uviedol manažér spoločnosti Corteva Agriscience pre interné značky semien SAT v Európe, Nicolas Perraud.

„Dúfame, že tento nový inovatívny štandard morenia pre naše osivá pomôže farmárom maximalizovať výnosy a ziskovosť a umožní im lepšie reagovať na požiadavky spoločnosti a pestovať to, na čom záleží – pre súčasné I budúce generácie,” dodal.

O spoločnosti Corteva Agriscience
Corteva Agriscience je verejne obchodovaná globálna poľnohospodárska spoločnosť, ktorá poskytuje poľnohospodárom po celom svete najkompletnejšie portfólio v tomto odvetví – vrátane vyváženej a rozmanitej zmesi osív, ochrany plodín a digitálnych riešení zameraných na maximalizáciu produktivity s cieľom zvýšiť výnos a ziskovosť. Vďaka niektorým z najuznávanejších značiek v poľnohospodárstve a špičkovej výrobkovej a technologickej sieti sa spoločnosť zaviazala spolupracovať so zúčastnenými stranami naprieč celým potravinárskym systémom keďže plní svoj sľub obohatiť životy tých, ktorí vyrábajú, a tých, ktorí konzumujú, a zabezpečiť pokrok pre budúce generácie. Spoločnosť Corteva Agriscience sa stala nezávislou spoločnosťou 1. júna 2019, a predtým bola Agriculture Division of DowDuPont. Viac informácií nájdete na www.corteva.com.

[1] Lumisena, morenie osiva slnečnice fungicídmi proti plesniam pomocou prelomovej technológie, bude uvedené na trh v Srbsku a na Ukrajine v sezóne 2020 a v EÚ do roku 2021.

Lumiposa® je technológia morenia osiva insekticídmi s overeným pôsobením počas troch sezón a je stanovená ako štandard pre ozimnú repku v EÚ.

Lumiflex je najnovšou širokospektrálnou technológiou morenia osiva kukurice fungicídmi. Technológia je zaregistrovaná vo Francúzsku a počas nasledujúceho roka sa rozšíri v EÚ.

Sledujte Corteva Agriscience na FacebookInstagramLinkedInTwitter a YouTube.

 

Kontakty:

József Máté

Corporate Communications Leader, Europe

Corteva Agriscience

Tel: +41 22 775 36 70

Mob: +41 79 597 2709

jozsef.mate@corteva.com

Anna Babich

Corporate Communications Manager, Central and Eastern Europe

Corteva Agriscience

Pioneer Hi-Bred Ukraine LLC.

30A, Spaska Str., Kyiv, 04070, Ukraine

T: +380 44 498 9000 | M: +380 50 418 2597 | E: anna.babich@corteva.com

Martin Plesný

Account Manager

AC&C Public Relations, s.r.o.
U Ladronky 2331/7 | 169 00 Praha 6 – Břevnov
T: +420 604 455 571 | E: martin.plesny@accpr.cz