Kde sa dá kúpiť Bitcoin

V 21. storočí je niekoľko spôsobov, ako si môžete zaobstarať vlastný Bitcoin. V tomto článku si predstavíme základné metódy, ktoré sú určené pre úplných začiatočníkov. Nimi sú nákup Bitcoinu cez bankomaty a online zmenárne.

Kúpa Bitcoinu prostredníctvom bankomatu

Bitcoin a ďalšie kryptomeny je možné zakúpiť najľahšie prostredníctvom krypto bankomatu. Je to skvelý spôsob ako kúpiť Bitcoin ihneď a v anonymite. Zvyčajne totiž bankomaty nepožadujú overenie totožnosti, pokiaľ nakupujete Bitcoin do určitej sumy.

V bankomate sa dá zaplatiť prostredníctvom hotovosti a cez debetnú alebo kreditnú kartu.

Nevýhodou je, že musíte nájsť najbližší bankomat vo svojom okolí. Na to môžete využiť služby ako napr. Coin ATM Radar. Tá vám zobrazí najbližšie umiestnené registrované krypto bankomaty.

Každý bankomat zvyčajne funguje rovnako, podľa určitého štandardného postupu. Nákup Bitcoinu prostredníctvom bankomatu by teda nemal byť žiadny problém.

Návod, ako nakúpiť Bitcoin cez bankomat:

  1. Vyhľadajte najbližší Bankomat na bitcoin vo svojom okolí, pri výbere stlačte možnosť kúpiť.
  2. Následne vyberte predvolenú sumu. Najnižšia začína zvyčajne na úrovni niekoľko desiatok eur. Vyššie sumy si vyžadujú overenie totožnosti.
  3. Teraz budete musieť zadať adresu vašej Bitcoin peňaženky, do ktorej budete chcieť poslať Bitcoinu. Každý bankomat obsahuje skener QR kódov.
  4. Po oskenovaní QR kódu, alebo zadaní adresy Bitcoin peňaženky budete musieť vložiť hotovosť, alebo vykonať platbu kartou.
  5. Kliknite na “Kúpiť Bitcoin” a získate vytlačenie potvrdzujúce nákup.

Kúpa Bitcoinu prostredníctvom online zmenárne

Najľahší spôsob, ako si zaobstarať Bitcoin je využiť online zmenáreň. Tu sa dá prostredníctvom debetnej alebo kreditnej karty a bankového prevodu nakúpiť kryptomena.

Existuje množstvo platforiem, ktoré poskytujú túto službu. Poskytujú jednoduchý spôsob, ako kúpiť vlastnú kryptomenu a zvyčajne bývajú dostupné aj na mobilných zariadeniach pre iOS a Android.

Môžete si kúpiť iba časť Bitcoinu

Bitcoin ako taký si nemusíte kúpiť celý. Pre mnohých investorov, ktorí iba začínajú je cena 7700 eur vysoká investícia. V praxi to však funguje inak a môžete si zakúpiť menšiu časť Bitcoinu. Úplne najmenšia jednotka Bitcoinu, tzv. satoshi, predstavuje sto milióntinu = 0.00000001.

Tá sa dá nakúpiť za 0,00077 eur. To už je prístupnejšie, no nie?