Regálové systémy pomôžu v každom sklade

regálové systémy medcom.sk

Ste majiteľom skladu? Určite potom viete, čo obnáša mať v sklade prehľad a poriadok. Riešením sú praktické regálové systémy, ktoré vám pomôžu rýchlejšie sa zorientovať v priebehu chvíle.

Chaos a neprehľadné umiestnenie tovaru dokáže výrazne spomaliť samotný chod firmy. Kým sa totiž v neprehľadnom sklade dopracujete k tovaru, ktorý potrebujete, oberáte sa o čas, ktorý by ste inak využili na mnohé ďalšie povinnosti.

V každom sklade je povinné urobiť inventúru. Okrem splnenia si povinnosti zo zákona zistíte, čoho máte nadbytok a čo vám, naopak, chýba. Inventúra zároveň poskytuje ideálnu príležitosť urobiť si v sklade poriadok. Viete, čo vám ešte výrazne pomôže pri jeho udržiavaní?

Nehľadajte materiál, umiestnite ho prehľadne do regálov

Pravdou je, že poriadok a systém zlepší prehľadnosť a orientáciu v sklade. Ak máte totiž v sklade neporiadok alebo chaos, väčšinou vždy po nejakej dobe dospejete do fázy hľadania. Kvalitné regálové systémy pomôžu efektívne využívať pracovný čas zamestnancov a samotný priestor v sklade, ktorý sa vďaka nim využije v maximálnej možnej miere.

Regálové systémy chránia a predlžujú životnosť tovarov

Regálové systémy vám umožňujú uložiť každý tovar na svoje miesto, chránia ho tak pred poškodením a zároveň mu predĺžia životnosť. To však nie je všetko, regálové systémy vám tiež pozitívne ovplyvnia logistický proces, sami uvidíte, ako sa vám zautomatizuje prevádzka.

Regály sa hodia rovnako tak do veľkého skladu, i do menšieho priestoru, ktorý nedisponuje obrovskými rozmermi. Je len na vás, či sa do vášho skladu hodia viac posuvné, paletové alebo skrutkové skladové regály.

Ak neviete, ktorý regálový systém by bol pre vaše skladové priestory ideálny, poraďte sa s profesionálmi, ktorí majú v rámci skladovania tovarov dlhoročné skúsenosti.