Napoleon Hill a tajomstvo úspechu, s ktorým začnite ešte dnes

Napoleon Hill

V dnešnej dobe každý túži po tom dosiahnuť úspech vo svojom živote.

Túžime byť lepší vo svojej práci, produktívnejší v plnení úloh a zároveň byť skvelým partnerom i rodičom. Túžime excelovať v rodinnom i pracovnom živote, stále zdolávať nové méty a nepoznať slovo nemožné.

Avšak, nie vždy je to možné. Častokrát sa cítime ako pes, ktorý si naháňa svoj chvost. Stagnujeme a nehýbeme sa z jedného miesta. Úspech neprichádza.

Úspech však nie je niečo, čo môže prísť či odísť z našich životov. Úspech je tvrdá práca, drina, slzy i odriekanie. Mnoho ľudí má svoj vlastný návod poctivý biznis. Z niektorých ľudí sa napríklad stali skvelí motivátori, ktorí svojou pozitívnou energiou dokážu vyburcovať ľudí k obdivuhodným činom. Jedným z nich je Napoleon Hill, ktorého tajomstvo úspechu je svetoznáme.

Pokiaľ vám toto meno nevyvoláva v mysli žiadnu spomienku, prezradíme vám, že to bol americký spisovateľ, ktorý sa narodil 26. októbra v roku 1883 v americkom štáte Virginia. Hill pochádzal z veľmi chudobnej rodiny a prišiel o matku ešte ako malý chlapec.

Ako Napoleon Hill dosiahol úspech

Napoleon Hill mal silné ambície – začal písať už vo veku 13 rokov a krátko na to sa zamestnal ako reportér miestnych novín. Túžil po štúdium na právnickej fakulty, na ktorú sa mu skutočne podarilo dostať, avšak jeho financie ho krátko na to donútili zo školy odísť.

Zlom v jeho kariére nastal hneď, ako mal urobiť rozhovor s Andrew Carnegie, priemyselníkom, obchodníkom a podnikateľom. Jeden z najmocnejších ľudí tej doby porozprával Hillovi nielen mnoho o tom, ako začať podnikať, ale otvoril mu dvere aj do svojej mysle.

Vtedy začal Hill pomaly chápať, že filozofiou úspechu mocných ľudí je predovšetkým pozitívne myslenie, ktoré má oveľa väčšiu moc, než si ktokoľvek dokáže predstaviť.

Napoleon Hill počas svojej kariéry vyspovedal mnoho známych osobnosti svojej doby. Svoje myslenie mu odhalili Ford, Edison, Bell či Taft. Kúsok po kúsku zbieral myšlienky slávnych a úspešných osobností až vytvoril učenie, ktoré sám pomenoval Filozofiou úspechu.

Dobrá rada, ako začať podnikať

Tajomstvá, ktoré sa mu podarilo zhromaždiť si samozrejme nenechal pre seba, ale podelil sa o ne s každým, kto túžil vo svojom živote dosiahnuť úspech a produktivitu. Všetky myšlienky vydal v knihe, ktorú príznačne pomenoval ako Mysli a zbohatni. Hill cítil, že by nebolo rozumné, aby odhalil tajomstvo rýchlo a jednoducho, ale v knihe bolo odhaľované postupne, aby svojim čitateľom prinieslo najväčší možný úžitok.

Táto kniha je jedným z najpredávanejších titulov na svete. Len v dobe, v ktorej vyšla, sa predali milióny výtlačkov po celej Amerike, pretože každý túžil zistiť, ako začať podnikať a ako odhaliť tajomstvo úspechu, ktoré Hill postupne odkrýval na stránkach svojej knihy. Každý čakal zaručený návod, no ten neexistuje. Každý si musí svoju cestu k úspechu nájsť sám, no správnym smerom bude vždy čisté, pozitívne myslenie.

Naše predstavy môžu byť skutočne silným hnacím motorom, ktorý nás ženie vpred a pomáha nám prekonať prekážky vyskytujúce sa na dlhej a kľukatej ceste za splnením snov. Krédo, ktorého sa držal aj Napoleon Hill bolo, že čokoľvek si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu je schopná uveriť, to je aj možné dosiahnuť.

Napoleon Hill zomrel 8. novembra roku 1970 v Južnej Karolíne a jeho dielo ešte aj dnes patrí medzi veľmi uznávané a rešpektované. Od tej doby myslenie v mnohých smeroch pokročilo, avšak pozitívne myslenie a presvedčenie sa stále považuje za jeden z kľúčových krokov k dosiahnutiu úspechu.

Posted Under