Prevod, predaj a zmeny s.r.o. – spoločnosti s ručením obmedzeným

Spoločnosť s ručením obmedzeným je najčastejšie využívanou právnou formou firmy na Slovensku. Toto platí samozrejme, ak neberieme do úvahy množstvo živnostníkov, ktorí sú podnikateľmi iba zdanlivo a ich práca sa v ničom nelíši od práce bežného zamestnanca.

Živnostenský register je miesto, kde nájdete každého živnostníka a informácie o ňom. Hneď vám bude jasné, že vo väčšine prípadov nejde o skutočných podnikateľov, ktorí si musia neustále hľadať zákazky.

Založenie sro

Spoločnosť s ručením obmedzeným má však oproti živnosti jednu podstatnú nevýhodu. Jej založenie je omnoho pomalšie. Tento problém sa niekedy rieši aj predajom vopred pripravených sro. Predaj ready-made spoločností s ručením obmedzených je čím ďalej tým populárnejšie. Čím ďalej tým viac firiem sa venuje zakladaniu spoločností s sro a následne ich predaju. Po kúpení sro sa spraví iba prevod, čo je omnoho rýchlejšie ako postupovanie tradičnými spôsobmi.

Zmeny v kúpenej sro

Adresa, trvalé bydlisko a iné obchodné údaje nie je problém po kúpe spoločnosti s ručením obmedzeným zmeniť. Je to omnoho jednoduchšie, ako keby mal podnikateľ zakladať úplne novú spoločnosť. O toto všetko sa postarajú firmy, ktoré sa predaju a prevodu spoločností s ručením obmedzeným plne venujú.

Vďaka veľkej konkurencii pri vytváraní a predaji sro sú ceny týchto služieb veľmi prijateľné. Stačí si do vyhľadávača Google zadať „predaj sro“ alebo „predaj spoločnosti s ručením obmedzeným“ a Google na vás okamžite vypľuje desiatky ponúk rôznych slovenských firiem. Cenovo medzi týmito ponukami veľké rozdiely nenájdete, veľké rozdiely sa však objavujú v kvalitne ponúkaných služieb a v spoľahlivosti jednotlivých firiem.