Je naozaj iPhone lepší ako Android?

iPhone alebo Android

Mnohí tvrdia, že iPhony sú lepšie ako mobilné telefóny s Androidom. Je to však naozaj pravda? V niektorých aspektoch je operačný systém iOS skutočne lepší ako Android, v iných je to zas naopak. V konečnom dôsledku to teda je otázka preferencií.

Cenový parameter

Oba systémy majú niečo do seba. Rozhodujúcim parametrom však pri výbere často býva práve cena. iPhony totiž začínajú na určitej cenovej hladine. Pokiaľ teda máte nejaký cenový limit, mali by ste siahnuť po telefóne s Androidom. Pre menej náročných zákazníkov sú k dispozícii aj lacné varianty len za niekoľko desiatok eur.

Tieto modely môžu vykazovať po dlhšom používaní isté problémy. Pokiaľ hľadáte telefón s lepším výkonom, musíte teda siahnuť po drahších alternatívach.

Bezpečnosť informácií

Ide o nespornú výhodu Apple telefónov. Informácie, ktoré poskytnete Siri neputujú do Apple a sú teda v bezpečí. Google vám podobnú výhodu neposkytne. Keďže Androidy sú zadarmo, zbierajú o vás informácie, vďaka ktorým na vás potom Google zacieli reklamu.

Asistenti Google Now a Siri

Obe spoločnosti svojich asistentov neustále vylepšujú a obnovujú ich algoritmy. Google Now získava informácie o vás z aplikácií a dokáže predvídať vaše potreby. Siri sa zas sama aktualizuje a vyčíta aj informácie z vašej obrazovky. Dokáže ich kombinovať s vašou polohou, vďaka čomu vám poskytne optimálny výsledok.

Siri vám ponúka možnosť ovládať mobilný telefón len pomocou hlasu – či už ide o vyhľadávanie po internete alebo akékoľvek zmeny nastavení. Google Now na rozdiel od Siri zbiera informácie o vašich preferenciách, aby na vás mohol lepšie cieliť reklamy.

Rozbili ste displej na vašom iPhone? Odišla vám baterka? V iPhone servise sa o váš telefón postarajú odborníci. Výmena displeja či výmena batérie navrátia váš telefón do pôvodného stavu. Všetky náhradné diely sú skladom, takže sa nemusíte obávať ani dlhej čakacej doby. Zverte svoj iPhone do rúk profesionálom.

Posted Under